Közfoglalkoztatás

Magyardombegyház Békés megye egyik legkisebb települése, mégis elmondhatjuk, hogy a községünkben nincs munkanélküliség, mindenki dolgozik. Igen, közfoglalkoztatás keretében… Viszont nálunk nem a söprögetős-szemétszedős verzió működik, hanem az igazi érték-teremtő!

Fontos, hogy mindenki fontosnak érezze magát, és úgy érezze, hogy hasznos munkát végez.

Kecskéket tartunk, fóliáink vannak, és minden dolgozónk megtalálta a számára legmegfelelőbb munkát.

Közmunkaprogram keretében többféle kézműves tevékenységgel foglalkozunk.

A következő termékeket készítjük:

• kézi készítésű cirokseprű többféle méretben
  • kézi rongyszőnyeg
  • táskák, kötények, díszpárnák
  • kézműves szappanok többféle illatban és méretben
  • selyemvirágok

A fő profilunk mégis a kecskesajt készítés, és egyéb tejtermékek előállítása. A sajtkészítőink OKJ-s tanfolyamot végeztek, és EU engedéllyel rendelkezünk. Kecske és tehénsajtokat készítünk natúr és többféle ízben (pl. fokhagymás, lilahagymás, füstölt, medvehagymás, csilis stb.) A sajtok mellett gomolya is kapható nálunk, ami nagy népszerűségnek örvend.

Egyéb tejtermékek is készülnek:

• körözött
  • túrógolyó - a mi egyedi „túrórudink” :)
  • joghurtok (natúr, és többfajta ízesítésű – epres, meggyes, citromos, barackos, áfonyás, ribizlis, szilvás, narancsos stb.)
  • natúr kecsketúró

Termékeink több rendezvényen nagy sikert arattak, köztük az Országos és a Megyei Közfoglalkoztatási kiállításon, a medgyesegyházi Dinnyefesztiválon, városnapokon, falunapokon is.